Problem wypadających włosów

Bez kategorii 0 Comments

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Wpływają na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak włosów zaczyna wypadać więcej, mamy powód do zmartwień. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Z jakiego powodu do niego dochodzi? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który dotyka różne osoby
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem dotykający tylko dorosłych panów. Z łysieniem zmagają się także kobiety, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Zdarza się, że łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo określonej powierzchni skóry głowy, albo na całej jej powierzchni. Łysienie to szereg konsekwencji nie tylko natury estetycznej.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie trzeba wspomnieć, że jest to ogromny problem wpływający nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje drastycznie obniżona. Taka gwałtowna zmiana wyglądu prowadzi w wielu wypadkach do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób podejmuje nawet decyzję o porzuceniu pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, unikają wychodzenia z domu nawet w tak codziennych sprawach, jak zrobienie zakupów. W związku z tym tak istotne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy może to przynieść jeszcze oczekiwane rezultaty.

Dlaczego dochodzi do łysienia?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę prowadzącą do wypadania włosów. W wielu wypadkach za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedobory witaminy D3;
-zbyt niski poziom ferrytyny;
-zbyt niski poziom kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić silny stres, przegrzanie , a także wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew obiegowej opinii nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono z nadmierną reaktywnością receptorów androgenowych zlokalizowanym  przy mieszkach włosowych. Ten rodzaj łysienia ma na ogół podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie leczenie może istotnie spowolnić postęp choroby.

Jak wygląda leczenie?
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego podejścia w leczeniu. Preparaty, które dostępne są powszechnie bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, powodując nasilenie wypadania włosów. Z tego powodu tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta. Tylko właściwie postawiona diagnoza i odpowiednio dobrane środki pozwalają na osiągnięcie sukcesu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych i stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od jakiegoś czasu robi furorę nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz sprawia, że skuteczność innych metod wzrasta. Metodą, która także przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale również wielu chorób neurologicznych. Jeżeli nie podjęto w porę leczenia i włosy wypadły, można postawić na przeszczep włosów. To zabieg , który pozwoli znowu cieszyć się bujną fryzurą.

Łysienie to bardzo duży problem, którego nigdy nie należy lekceważyć. Jego ofiarą może paść każdy bez względu na wiek i płeć. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć, że uda się powstrzymać postęp problemu.

Dodaj komentarz