Na przylądku Cabo de Formentor

General , 0 Comments

W czasie pobytu na Majorce – http://www.majorkowo.pl/ warto przynajmniej jeden dzień zarezerwować sobie na wycieczkę na przylądek Cabo de Formentor. Ta najdalej na północ wysunięta część wyspy uważana jest za najpiękniejszą. Na przylądek można dostać się 3 drogami, ale turyści najczęściej wybierają tylko jedną: Ma-10. Jest ona najbardziej malownicza, liczne serpentyny, które przecinają pasmo Sierra de Tramuntana dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń.

Jedną z miejscowości, w której warto zatrzymać się na przylądku jest Pollença. Pamiątką po czasach Cesarstwa Rzymskiego jest most Pont Roma. Najbardziej charakterystycznym miejscem w mieście jest El Calvari ze stacjami drogi krzyżowej. Do kaplicy można się dostać pokonując 365 stopni stromych schodów. Miejsce to szczególnie warto zobaczyć w Wielki Piątek, gdy odgrywane jest Misterium Męki Pańskiej.

Na końcu przylądka znajduje się zbudowana w XIX wieku, czynna do dnia dzisiejszego latarnia morska. To potężna budowla wysoka na 56 metrów. Popularną miejscowością wypoczynkową na przylądku jest Port de Pollença.

Dodaj komentarz